ZÍSKEJTE KONZULTACI ZDARMA

Jsme na vaší straně. Již 10 let. Pomůžeme vám ušetřit čas a peníze. Přineseme vám peníze navíc. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě .

Prosím vložte váš email a telefon. Zavoláme vám zpět a naplánujeme čas společné konzultace. Máte otázky? Volejte ihned 800 737 313.


Váš email

Váš telefon

Zlevníme koupi nemovitosti
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Získejte práci snů
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Get your mortgage
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Oblíbená poradna vám pomáhá šťastněji a stabilněji bydlet!

Naším cílem je pomoci vám ušetřit čas a peníze. Jsme odborný tým akreditovaných realitních makléřů a certifikovaných hypotečních specialistů. Poskytujeme vám zdarma články, rady a konzultace. Od roku 2004 jsme pomohli více jak 50.000 lidem. Vždy budeme usilovat o vaší spokojenost. Jsme zde pro vás. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Kdykoliv nás kontaktujte na 800 737 313.

Výhody a nevýhody úvěru ze spoření

Výhody a nevýhody úvěru ze spoření

  • Ing. Aleš Janků. Oblíbené reality. Oblíbená hypotéka.

Jestliže potřebujete získat úvěr na bydlení nebo na rekonstrukci a dokonce s možností bez zástavy nemovitosti, zajímavou variantou je získat peníze ze stavebního spoření. V tomto článku se podíváme především na výhody a nevýhody úvěru ze spoření.

Výhody úvěru ze spoření

Vybrali jsme 4 hlavní výhody stavebního spoření:

  • Možnost získat malý úvěr. Klasické hypotéky takto malé finanční částky nepůjčují, ale u stavebního spoření je možno získat i velmi nízký úvěr na malou rekonstrukci například už od 20 tisíc korun. Dolní hranice u překlenovacích úvěrů se pohybuje někde kolem 40 tisíc korun. Je to ideální varianta pro ty, kteří se nechtějí zadlužit na delší dobu.
  • Nárok na státní podporu. U stavebního spoření máte nárok na státní podporu ve výši 10% z celé částky. Musí být však splněna podmínka, že vám bude připsáno maximálně 2 tisíce korun ročně a to jen po dobu spoření.
  • Možnost okamžitého splacení. Jestli nemáte dohodnutý překlenovací úvěr, můžete na rozdíl od klasické hypotéky zbývající dlužnou částku kdykoliv bez jakýchkoliv sankcí doplatit.
  • Možnost vyhnout se zástavě nemovitostí. Úvěry a překlenovací úvěry stavebního spoření je možné získat i bez zástavy nemovitost. Kromě toho, že nebude muset platit odhadce, je tato varianta jako šitá na míru všem, kteří chtějí koupit družstevní byt.

Nevýhody úvěru ze spoření

Stavební spoření má i své nevýhody:

  • Vysoký úrok pro překlenovací úvěr. Úrok pro překlenovací úvěr k nové smlouvě o stavebním spoření je dost vysoký. Lepší je využít už stávající stavební spoření, které má garantovanou úrokovou sazbu.
  • Poplatek 1% z cílové částky. Většinou musíte u stavebních spořitelen zaplatit při zřizování úvěru nepříjemný poplatek ve výši 1% z cílové částky, což je třeba u úvěru 1 milionu 10 tisíc korun.

Úvěry ze spoření mají i další výhody a nevýhody, nejlepší je poradit se s někým, kdo je nezávislý a oboru rozumí. Takové odborníky napříč celou Českou republikou najdete například na www.oblibenahypoteka.cz nebo na www.oblibenapujcka.cz. Poradenství bývá obyčejně zdarma, protože finanční poradci dostanou nějaké peníze od bank, kterým váš úvěr zprostředkovali.

Od |27.6.2017|Nezařazené|

Garant OBLÍBENÉ poradny:

Garant OBLÍBENÉ PORADNY

Sdílejte naše rady se svými přáteli

[easy-social-share]

Jsme zde pro vás. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Získejte oblíbenou konzultaci zdarma!

Chci konzultaci zdarma!