ZÍSKEJTE KONZULTACI ZDARMA

Jsme na vaší straně. Již 10 let. Pomůžeme vám ušetřit čas a peníze. Přineseme vám peníze navíc. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě .

Prosím vložte váš email a telefon. Zavoláme vám zpět a naplánujeme čas společné konzultace. Máte otázky? Volejte ihned 800 737 313.


Váš email

Váš telefon

Zlevníme koupi nemovitosti
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Získejte práci snů
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Get your mortgage
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Oblíbená poradna vám pomáhá šťastněji a stabilněji bydlet!

Naším cílem je pomoci vám ušetřit čas a peníze. Jsme odborný tým akreditovaných realitních makléřů a certifikovaných hypotečních specialistů. Poskytujeme vám zdarma články, rady a konzultace. Od roku 2004 jsme pomohli více jak 50.000 lidem. Vždy budeme usilovat o vaší spokojenost. Jsme zde pro vás. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Kdykoliv nás kontaktujte na 800 737 313.

Specifika hypotéky pro OSVČ

Specifika hypotéky pro OSVČ

  • oblíbená práce

V dnešní době už je celkem běžné, že na hypotéku dosáhnou i podnikatelé. Dokonce na hypotéku, která není předražená, ale má běžné parametry. Na hypotéku jako OSVČ dosáhnete i když si jen vedete daňovou evidenci, i když používáte výdajový paušál. A dokonce i v případě, že výrazně optimalizujete své daňové přiznání. V tomto článku se podíváme na některá specifika, která má podnikatel oproti klasickému zaměstnanci. Pojďme na to.

Jak banky hodnotí váš příjem

Každou banku samozřejmě na prvním místě zajímají vaše příjmy, které můžete doložit. U zaměstnanců se dokládají výplatní pásky za poslední 3 měsíce, u podnikatelů pak nejčastěji poslední dvě daňová přiznání (u některých bank stačí jedno). Podle těchto přiznání pak žádost vyhodnocují, proto nemá smysl žádat o hypotéku u jedné banky dvakrát během jednoho roku. Raději si počkejte na další rok, kdy budete mít daňové přiznání příznivější.

Způsob hodnocení příjmů mají v každé bance jiný. Roli v tom hraje celkový obrat, způsob uplatnění nákladů, obor, ve kterém podnikáte i další detaily. A divili byste se, jak velké rozdíly při interním výpočtu vašeho uznatelného příjmu jednotlivé banky mezi sebou mají. Obecně platí, že je potřeba doložit takový příjem, aby se splátka hypotéky nedostala nad 30% tohoto příjmu.

Každý podnikatel je jiný

Každé podnikání obnáší něco jiného a každý podnikatel je jiný. U zaměstnanců to banky příliš neřeší, ale podnikatele chtějí poznat. Proto vám moc nepomohou žádné hypokalkulačky, rozhodne váš osobní příběh a konkrétní případ. Podle toho, jak se na banku připravíte a jaké daňové přiznání máte, můžete dosáhnout na různé hypoteční podmínky.

Nechte si hypotéku zajistit zkušeným poradcem

U hypotéky se jedná o velké peníze, které budete splácet dlouhá léta. Vyplatí se proto obrátit se na zkušeného a férového hypotečního poradce, který je nezávislý na jednotlivých bankách. Takové poradce napříč celou republikou najdete na www.oblibenahypoteka.cz. Můžete jen poslat daňové přiznání (klidně bez první stránky) a poradce vám obratem vypočítá, kolik a za jakých podmínek vám která banka půjčí.

Od |27.6.2017|Hypoteční poradna|

Garant OBLÍBENÉ poradny:

Garant OBLÍBENÉ PORADNY

Sdílejte naše rady se svými přáteli

[easy-social-share]

Jsme zde pro vás. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Získejte oblíbenou konzultaci zdarma!

Chci konzultaci zdarma!