ZÍSKEJTE KONZULTACI ZDARMA

Jsme na vaší straně. Již 10 let. Pomůžeme vám ušetřit čas a peníze. Přineseme vám peníze navíc. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě .

Prosím vložte váš email a telefon. Zavoláme vám zpět a naplánujeme čas společné konzultace. Máte otázky? Volejte ihned 800 737 313.


Váš email

Váš telefon

Zlevníme koupi nemovitosti
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Získejte práci snů
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Get your mortgage
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Oblíbená poradna vám pomáhá šťastněji a stabilněji bydlet!

Naším cílem je pomoci vám ušetřit čas a peníze. Jsme odborný tým akreditovaných realitních makléřů a certifikovaných hypotečních specialistů. Poskytujeme vám zdarma články, rady a konzultace. Od roku 2004 jsme pomohli více jak 50.000 lidem. Vždy budeme usilovat o vaší spokojenost. Jsme zde pro vás. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Kdykoliv nás kontaktujte na 800 737 313.

Pro získání hypotéky potřebujete i vlastní peníze

Pro získání hypotéky potřebujete i vlastní peníze

  • Pomáháme vám šťastněji a stabilněji bydlet. Plníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Jsme zde pro vás. Od roku 2004.

Letos v dubnu došlo na hypotečním trhu k jedné významné změně. ČNB vydala doporučení, které se týká hodnoty LTV (loan to value), což určuje poměr výše půjčky a hodnoty zastavené nemovitosti. Snižuje se limit LTV na 90%, což znamená, že maximální částka, kterou si můžete půjčit je 90% hodnoty vaší nemovitosti. Ještě důležitější je fakt, že jsou banky tlačeny k tomu, aby těchto vysokých půjček (80 – 90% LTV) poskytovaly méně. Tyto úvěry mají tvořit maximálně 15% z celkového objemu, který banka půjčí. To ve výsledku znamená, že na hypoteční úvěry dosáhnout klienti, kteří už mají alespoň nějaké vlastní prostředky.

V doporučení ČNB také zaznívá, že je potřeba rozlišovat mezi úvěry na vlastní bydlení a úvěry na nemovitosti, které jsou určeny k pronájmu.

Vlastní zdroje alespoň ve výši 15%

Chcete-li tedy koupit nemovitost a vzít si na to hypoteční úvěr, budete nově potřebovat i nějaké úspory. Záleží na dohodě s každou bankou, ale ideální je mít alespoň 20% hodnoty nemovitosti. Plus navíc počítejte s tím, že se již od roku 2016 platí i 4% daň z nabytí nemovitých věcí. Oproti minulosti se jedná o zásadní změnu v dostupnosti hypotečních úvěrů. Banky jsou nuceny prověřovat bonitu klientů ještě přísněji než doposud.

Nižší dostupnost hypotečních úvěrů

Logickým vyústěním a zároveň i cílem ČNB je nižší dostupnost hypotečních úvěrů. Kromě toho, že se díky snadné dostupnosti dostávali k hypotékám i lidé, kteří poté nebyli schopni své závazky splácet, má toto doporučení ještě jeden očekávaný dopad. Podle ČNB měla tato snadná dostupnost úvěrů také vliv na to, že až příliš rostou ceny nemovitostí. Tady hraje roli celá řada faktorů a dostupnost úvěrů je jedním z nejdůležitějších. Dle vyjádření ČNB se jedná hlavně o preventivní krok, aby ceny nemovitosti nerostly přespříliš.

Obecně se očekává, že tento krok povede k ochlazení v realitním světě. Nejspíše začnou ceny nemovitostí lehce klesat, ale to ukáže až čas.

Nechte si poradit

Jestliže uvažujete o získání hypotečního úvěru, poraďte se s nezávislým hypotečním poradcem. Síť spolehlivých a férových poradců, kteří působí po celé republice, najdete například na přehledném webu www.oblibenahypoteka.cz.

Od |28.6.2017|Hypoteční poradna|

Garant OBLÍBENÉ poradny:

Garant OBLÍBENÉ PORADNY

Sdílejte naše rady se svými přáteli

[easy-social-share]

Jsme zde pro vás. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Získejte oblíbenou konzultaci zdarma!

Chci konzultaci zdarma!