ZÍSKEJTE KONZULTACI ZDARMA

Jsme na vaší straně. Již 10 let. Pomůžeme vám ušetřit čas a peníze. Přineseme vám peníze navíc. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě .

Prosím vložte váš email a telefon. Zavoláme vám zpět a naplánujeme čas společné konzultace. Máte otázky? Volejte ihned 800 737 313.


Váš email

Váš telefon

Zlevníme koupi nemovitosti
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Získejte práci snů
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Get your mortgage
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Oblíbená poradna vám pomáhá šťastněji a stabilněji bydlet!

Naším cílem je pomoci vám ušetřit čas a peníze. Jsme odborný tým akreditovaných realitních makléřů a certifikovaných hypotečních specialistů. Poskytujeme vám zdarma články, rady a konzultace. Od roku 2004 jsme pomohli více jak 50.000 lidem. Vždy budeme usilovat o vaší spokojenost. Jsme zde pro vás. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Kdykoliv nás kontaktujte na 800 737 313.

Lokalita, dispozice či orientace bytu – na co se při koupi zaměřit

Lokalita, dispozice či orientace bytu – na co se při koupi zaměřit

  • Plníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Oddlužení. Osobní bankrot. Vyřeší OBLÍBENÉ reality. Jsme zde pro vás. Od roku 2004.

Jestliže uvažujete o koupi bytu, musíte zvážit spoustu aspektů a faktorů, podle kterých si byt vyberete. Musíte zvážit nejen velikost bytu, lokalitu a své finanční možnosti, ale také dispozici bytu, jeho orientaci dle světových stran či fakt, jestli se jedná o byt družstevní či v osobním vlastnictví. V tomto článku se podíváme, na co se při výběru bytu ke koupi zaměřit.

Základní kritéria výběru

Mezi hlavní faktory, které budete při výběru bytu zohledňovat patří:

  • Velikost bytu. Tady je to jasné, každý má představu, jak velký byt chce a jak velký si může dovolit.
  • Cena bytu. Byty se pohybují od cca 300 000 Kč až do několika desítek milionů. Sami víte, kolik chcete do bytu investovat.
  • Lokalita. Nejspíše úplně první věc, kterou lidé řeší je, ve které oblasti si chtějí byt pořídit. Je totiž rozdíl bydlet v centru Prahy, v Mikulově nebo uprostřed Vysočiny.
  • Osobní vlastnictví či družstevní byt. Tady je také velký rozdíl, u družstevních bytů totiž byt nevlastníte, vlastníte pouze členská práva.

Doplňková kritéria výběru

Další kritéria už jsou detailnější a zajímavější. Když už víte, kde byt zhruba chcete, jak má být velký a kolik jste ochotni do něj investovat, začnete hledat konkrétní nabídku. Podívejme se na tzv. doplňková kritéria:

  • Dispozice bytu. Byt může být sice velký, ale neprakticky dispozičně řešený. Ne každý byt 3+1 je stejný, i když má podobnou výměru. Například půdní byty mají větší výměru než je prakticky využitelná.
  • Orientace bytu. Je rozdíl, jestli vám do oken svítí slunce ráno, večer, po celý den nebo vůbec. Navíc není příjemné, když máte okna ložnice hned nad frekventovanou silnicí apod. Orientace bytu je velmi důležitá.
  • Hospodaření sdružení vlastníků. Ve většině panelových domů existuje sdružení vlastníků bytových jednotek. Před koupí bytu si určitě zkontrolujte, jak hospodaří a jaké má plány a závazky.
  • Patro, výtah, sklep. Ke zvážení je také počet pater a informace, ve kterém patře se váš potencionální byt nachází, možnost využití sklepa a jeho velikost a v neposlední řadě také skutečnost, jestli je v domě výtah.
  • O koupi nového bytu se poraďte se spolehlivými a férovými profesionály, které najdete například na webu www.oblibenereality.cz. Pomohou vám s výběrem bytu, poradí, vyřídí veškerou byrokracii a celý proces urychlí.

Jsme zde pro vás a jsme připraveni splnit váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Volejte zdarma 800 737 313.

Od |30.10.2016|Realitní poradna|

Garant OBLÍBENÉ poradny:

Garant OBLÍBENÉ PORADNY

Sdílejte naše rady se svými přáteli

[easy-social-share]

Jsme zde pro vás. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Získejte oblíbenou konzultaci zdarma!

Chci konzultaci zdarma!