ZÍSKEJTE KONZULTACI ZDARMA

Jsme na vaší straně. Již 10 let. Pomůžeme vám ušetřit čas a peníze. Přineseme vám peníze navíc. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě .

Prosím vložte váš email a telefon. Zavoláme vám zpět a naplánujeme čas společné konzultace. Máte otázky? Volejte ihned 800 737 313.


Váš email

Váš telefon

Zlevníme koupi nemovitosti
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Získejte práci snů
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Get your mortgage
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Oblíbená poradna vám pomáhá šťastněji a stabilněji bydlet!

Naším cílem je pomoci vám ušetřit čas a peníze. Jsme odborný tým akreditovaných realitních makléřů a certifikovaných hypotečních specialistů. Poskytujeme vám zdarma články, rady a konzultace. Od roku 2004 jsme pomohli více jak 50.000 lidem. Vždy budeme usilovat o vaší spokojenost. Jsme zde pro vás. Splníme váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Kdykoliv nás kontaktujte na 800 737 313.

Hypotéka a pronájem zastavené nemovitosti

Hypotéka a pronájem zastavené nemovitosti

  • oblíbené pojištění

Máte hypotéku a zastavenou nemovitost pronajímáte? Dejte si pozor, jestli náhodou nemáte ve smlouvě s bankou povinnost získat pro pronájem své nemovitosti její souhlas. Některé banky totiž mají ve svých složitých hypotečních smlouvám podmínku, že musí vydat souhlas s každým pronájmem zastavené nemovitosti. Nejčastěji je součásti i dodatek, že toto pravidlo platí jen pro pronájmy delší než 12 měsíců.

Podmínku o odsouhlasení pronájmu nemají ve smlouvách všechny banky, jen některé. Proto si dejte při podpisu pozor i na takovýto detail. A jestliže musíte pro pronájem získat souhlas banky, tak ji neobcházejte a dejte bance o pronájmu s předstihem vědět. Neměl by být důvod, aby vám pronájem neschválila.

Jak na váš pronájem banka přijde?

Jestliže jste hypoteční smlouvu s bankou podepsali a ani jste si nevšimli, že musíte pro případný pronájem získat její souhlas, a pronajímáte tak bez souhlasu, co se bude dít? Většinou na to vaše banka ani nepřijde. Nemá jak. Obecně navíc platí, že jestli splácíte, banka nic neřeší. Problém může nastat, když vás někdo udá, nebo když začnete mít problémy se splácením hypotéky. V tu chvíli jste porušili smlouvu …

Co se může stát, když smlouvu porušíte

V případě, že jste porušili smlouvu, hrozí vám sankce za porušení smluvních podmínek. Tyto sankce jsou individuální. Ale může být i hůře, v nejhorším případě po vás může banka oprávněně chtít okamžité splacení celého dluhu, což už je pořádná nepříjemnost.

Určitě se proto vyplatí si pořádně přečíst smluvní podmínky k hypotečnímu úvěru a probrat je i s nezávislým odborníkem. Jsou totiž velmi složitě napsané a těžko se v nich vyznáte. Když už se dostanete do problémů s bankou ohledně pronájmu zastavené nemovitosti, opět oslovte nezávislého hypotečního poradce, který vám v jednání s bankou pomůže. Jedná se totiž o velké peníze a důležité životní rozhodnutí. Spolehlivé, zkušené a férové hypoteční poradce najdete například na specializovaném webu www.oblibenahypoteka.cz.

Jsme zde pro vás a jsme připraveni splnit váš sen o šťastném bydlení a finanční stabilitě. Volejte zdarma 800 737 313.

Od |30.10.2016|Hypoteční poradna, Realitní poradna|

Garant OBLÍBENÉ poradny:

Garant OBLÍBENÉ PORADNY

Sdílejte naše rady se svými přáteli

[easy-social-share]

Jsme zde pro vás. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Získejte oblíbenou konzultaci zdarma!

Chci konzultaci zdarma!